11 mart saat 19.00
Heydər Əliyev Mərkəzi

Festivalın açılış mərasimi
Qala-konsert
İştirak edirlər: 
Üzeyir Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət
Simfonik Orkestri və solistlər
Dövlət Xor Kapellası
Dirijor: Fəxrəddin Kərimov
Sitorai Karomatullox (Tacikistan)
Aişə Reduan və Həbib Yammin (Fransa)
Ayşigül Muhammad (Çin)
Zabit Nəbizadə (Azərbaycan)

12 mart saat 11.00
Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyi

“Muğam/maqam və müasir musiqi
yaradıcılığı” 
Beynəlxalq Elmi Simpoziumunun 
açılış mərasimi

12 mart saat 14.00
Azərbaycan Bəstəkarlar İttifaqı

Beynəlxalq Elmi Simpoziumun iclasları

12 mart saat 18.00
Beynəlxalq Muğam Mərkəzi

Muğam konserti:
“Rast” muğamı (Azərbaycan)
“Flamenko” qrupu (İspaniya)

12 mart saat 20.00
Azərbaycan Dövlət Filarmoniyası

Azərbaycan Xalq Çalğı Alətləri
Orkestri və solistlər
Dirijor: Ağaverdi Paşayev

12 mart Saat 21.00
Bakı Caz Mərkəzi

Caz konserti:
Salman Qəmbərovun qrupu

13 mart saat 10.00
Azərbaycan Bəstəkarlar İttifaqı

Beynəlxalq Elmi Simpoziumun iclasları

13 mart saat 18.00
Beynəlxalq Muğam Mərkəzi

Muğam konserti:
“Şur” muğamı (Azərbaycan)
“Makam” ansamblı (Tacikistan) 

13 mart saat 19.00
Azərbaycan Dövlət 
Akademik Opera və Balet Teatrı

Üzeyir Hacıbəyli 
“Leyli və Məcnun” operası

13 mart saat 20.00
Azərbaycan Dövlət Filarmoniyası

Üzeyir Hacıbəyli adına Azərbaycan
Dövlət Simfonik Orkestri 
Dirijor: Elşad Bağırov

13 mart Saat 21.00
Bakı Caz Mərkəzi

Caz konserti:
Cəmil Əmirovun qrupu

14 mart saat 10.00
Azərbaycan Bəstəkarlar İttifaqı

Beynəlxalq Elmi Simpoziumun
bağlanış mərasimi

14 mart saat 18.00
Beynəlxalq Muğam Mərkəzi

Muğam konserti:
“Segah” muğamı (Azərbaycan)
Ghada Shbeır (Livan)

14 mart Saat 19.00
Dövlət Kamera və Orqan Musiqisi Zalı

Orqan musiqisi konserti

14 mart Saat 21.00
Bakı Caz Mərkəzi

Caz konserti:
Arslan Növrəslinin qrupu

15 mart saat 10.00
Azərbaycan Milli Konservatoriyası

IV Beynəlxalq  Muğam müsabiqəsinin
açılış mərasimi və dinləmələr

15 mart saat 18.00
Beynəlxalq Muğam Mərkəzi

Muğam konserti:
“Çahargah” muğamı (Azərbaycan)
Hamid ALSAADI (İraq)

15 mart saat 19.00
Azərbaycan Dövlət Musiqili Teatrı

Üzeyir Hacıbəyli 
“O olmasın, bu olsun” tamaşası

15 mart Saat 21.00
Bakı Caz Mərkəzi

Caz konserti:
Elçin Şirinovun qrupu

16 mart saat 10.00
Azərbaycan Milli Konservatoriyası

IV Beynəlxalq  Muğam
müsabiqəsinin dinləmələri

16 mart saat 14.00
Azərbaycan Bəstəkarlar İttifaqı

Kamera musiqisi konserti:
“Muğam və Müasirlik”

16 mart Saat 18.00
Beynəlxalq Muğam Mərkəzi

Muğam konserti:
“Bayatı-Şiraz” muğamı (Azərbaycan)
Alireza GHORBANI (İran)

16 mart Saat 20.00
Azərbaycan Dövlət Filarmoniyası

Qara Qarayev adına 
Dövlət Kamera Orkestri və solistlər
Dirijor: Teymur Göyçayev

16 mart Saat 21.00
Bakı Caz Mərkəzi

Görkəmli caz ustası Vaqif Mustafazadənin 
75 illiyinə həsr olunmuş konsert

17 mart Saat 10.00
Azərbaycan Milli Konservatoriyası

IV Beynəlxalq  Muğam müsabiqəsinin
dinləmələri və yekunu
Nəticələrin elan olunması

17 mart Saat 18.00
Beynəlxalq Muğam Mərkəzi

Muğam konserti: “Şüştər” və “Humayun”
muğamları (Azərbaycan)
Kudsi ERGUNER (Türkiyə)

17 mart Saat 20.00
Dövlət Kamera və Orqan Musiqisi Zalı

Azərbaycan Bəstəkarlar İttifaqının
“Sinfonietta” orkestri
Dirijor: Cavad Tağızadə

17 mart Saat 19.00
Azərbaycan Dövlət 
Akademik Opera və Balet Teatrı

Üzeyir Hacıbəyli 
“Əsli və Kərəm” operası

17 mart Saat 21.00
Bakı Caz Mərkəzi

Caz konserti:
Fəridə Məlikovanın etno-caz qrupu

18 mart Saat 19.00
Heydər Əliyev Sarayı

Festivalın bağlanış mərasimi
İştirak edirlər:
IV Beynəlxalq  Muğam müsabiqəsinin qalibləri
Üzeyir Hacıbəyli adına Azərbaycan
Dövlət Simfonik Orkestri
Azərbaycan Dövlət Xor Kapellası
Dirijor: Fuad İbrahimov